Княжий Львів

Княжий Львів

Щоб пізнати всю красу найдавніших куточків Львова варто вийти за межі шумних центральних вулиць, пройтися Жовківським передмістям і завітати на площу Старий Ринок. Саме звідси почав свою історію Львів. Розкинені довкола будинки міщан купалися в зелені садів і городів, а понад ними, мов сторожі, здіймалися церкви і величний замок. Поміж тогочасними містами Східної Європи Княжий Львів займав одне з перших місць.

Головною церквою у княжому Львові була церква св. Миколая, що лежала у підніжжі княжої палати. Цю церкву вважають найстаршою у Львові. Ще одна церква, яка походить з княжих часів – це монастирська церква св. Онуфрія. Літописці оповідають, що князь Лев подарував монахам чудотворну ікону Богородиці, яку нібито намалював св.Лука. Тут Іван Федорович відкрив найдавнішу українську друкарню – подія, яка мала величезне культурне значення для міста. Ще донедавна на церковному подвір’ї зберігалася надгробна плита першодрукаря, але згодом безслідно пропала…

Найвеличнішою з усіх княжих церков є церква св.Параскеви зі старовинним іконостасом 16 ст, який вважається найгарнішим в Галичині. Стіни церкви вкривав розписами талановитий Лука Долинськй.

Крім православних церков, при Старому Ринку можна знайти костел св. Івана Хрестителя. Сюди щонеділі вчащала жінка князя Лева – Констанція, дочка угорського короля Белли IV. Костел був заснований ще у 13ст, пізніше його дещо перебудували у неороманському стилі. Недалеко звідти, при Краківській площі, є костел Марії Сніжної. Це найдавніший парохіяльний костел у Львові, заснований німецькими колоністами ще у 14 ст.

Історія потрохи стирає свої сліди з лиця Княжого Львова. Тож поспішаймо зазирнути у світ Данила Галицького та князя Лева, доки реальність не стала легендою.

Вартість однієї години супроводу гідом: Українською мовою 120 грн., Іноземною – 140 грн.

Для того, щоб замовити екскурсію, будь-ласка, напишіть до нас.

В заявці  просимо вказати Ваше ім’я, контактний номер телефону, кількість осіб, бажані дати і час проведення екскурсії.