Шевченківський гай

Шевченківський гай

Вулиця Личаківська, що прямує від Глинянської брами на Схід від центру міста є невід’ємною частиною Львова. Тут ще з Княжих часів проходив основний торгівельний шлях на Схід – Глинянський тракт. Саме з цього (Східного) боку Львів неодноразово відбивав напади татар. Вулиця багата своєю історією і майже кожна споруда увіковічнює окрему історію чи легенду. Проїхавши 3 км вулицею маршрут повертає стрімко на пагорби Знесіння, де розкинувся справжній музей під відкритим небом.
Шевченківський гай розташований на лісистих горбах Розточчя у північно-східній частині міста у місцевості Кайзервальд на території близько 84 гектарів, поблизу парку «Високий Замок», на території ландшафтного парку «Знесіння».
Музей вдало об’єднує горбистий ландшафт, відновлену рослинність Карпат і дбайливо перенесені історичні споруди з різних регіонів Західної України.
Експозиція музею налічує близько 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України. Окрім того у постійній експозиції та сховищах музею знаходиться близько 20 тисяч предметів щоденного побуту і ужиткового мистецтва.
Територія музею  умовно розділена на шість етнографічних зон.
Кожна зона — це міні-село, що складається з 15 — 20 пам’яток народної архітектури. У житлових та господарчих приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент. Шість таких міні-сіл мають назви: «Бойківщина», «Лемківщина», «Гуцульщина», «Буковина»,«Поділля» і «Львівщина».
З понад 120 пам’яток архітектури із західних областей України, 6 — дерев’яні церкви. Найстаріший експонат — селянська хата 1749 року. Є також кузня, школа, лісопильня (тартак), сукновальня, водяний млин та вітряк.
*вхідний квиток – 15 грн з особи(10 грн. – студенти/діти).