Дорога до Личаківського кладовища проходить вулицею Пекарською. Як вказує назва це був центр хлібопекарства у стародавньому Львові. Також по дорозі знаходяться історичні корпуси Львівської Зооветеринарної Академії, а також Національного Медичного Університету.
Личаківський цвинтар – один з найстаріших в Європі, заснований у 1786 році. Це справжній музей некрополь, де на площі 40 га налічується понад 3000 кам’яних надгробків, більшість з яких є історико-культурними пам’ятками.
У похованнях Личаківського цвинтаря відзеркалена історія Галичини, яку творили представники української, польської, австрійської, російської, вірменської та інших національностей.
На 86-ти полях захоронені видатні громадські діячі, історики, політики, письменники, композитори, співаки, в тому числі Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Соломія Крушельницька, Кос-Анатольський, Станіслав Людкевич, Володимир Івасюк, Іван Крип’якевич, Іван Труш, Ірина Вільде, Антон Монастирський, родини Колесс, Барвінських; Габріела Запольська, Марія Конопніцька, Кароль Шайноха, Артур Гротгер, Юліан Ордон, Станіслав Щепановський, Степан Банах та багато інших; кілька військових меморіалів, в тому числі УПА та польський меморіал.
“Марсове поле” прийняло в свою землю майже 15 тисяч осіб, що загинули в Першу Світову війну, січових стрільців – в листопаді 1918 року, жертви НКВД (1941р.), радянські воїни дивізії НКВС (44-50рр.).
На цвинтарі знаходиться більше 2 тисяч гробців, 500 скульптур, каплиці, що являють мистецьку цінність, створені відомими скульпторами Гартманом Вітвером, Антонієм Шімзером, Паулем Евтельє, Парісом Філіппі, Монардо Марконі та інші.
У 1990 році Личаківському цвинтарю присвоєний статус історико-культурного заповідника.
На цьому цвинтарі захоронена історія не одного покоління львів’ян і ми ці історії обов’язково повідаємо Вам.
*вхідний квиток – 15 грн з особи (8 грн. – студенти/діти).